logo_siodemka
Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie

Aleja Gwiazd Sportu znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów od "Siódemki". Co roku w jeden z lipcowych weekendów odbywa się na niej uroczystość odsłonięcia gwiazd z brązu poświęconych wybitnym polskim jak i zagranicznym sportowcom. Władysławowo gości w te dni wielu zasłużonych ludzi ze świata sportu.

Piaszczysta plaża we Władysławowie

Piaszczysta plaża we Władysławowie

Piaszczysta i szeroka na 60 metrów plaża we Władysławowie rozciąga się na przestrzeni wielu kilometrów. Szczególnie atrakcyjny jest odcinek położony między portem rybackim a Chłapowem, gdzie tysiące plażowiczów zażywają co roku kąpieli słonecznych, grają w siatkówkę i chłodzą się w morskiej wodzie.

Muzeum figur woskowych

Muzeum figur woskowych we Władysławowie

Jedna z nowych atrakcji w okolicy to muzeum figur woskowych. Znajdziemy tam ulubionych bohaterów filmowych, sportowców, muzyków wykonanych z wosku i przedstawiowych w skali 1:1. Dobra propozycja na dzień, w którym pogoda nie będzie dopisywała.

Helskie Fokarium

Fokarium w Helu

Helskie fokarium to część Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Obiekt realizuje projekt odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Zwiedzający zapoznają się z historią życia fok oraz poznają problemy ochrony przyrody Bałtyku.

Letnia scena muzyczna we Władysławowie

Letnia scena muzyczna we Władysławowie

Została zapoczątkowana w 2013 r. i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Do tej pory na scenie gościło już wielu znanych wykonawców, m.in.: "Myslovitz", "Enej", "Ewelina Lisowska", "Kult" czy "Happysad".

Loty widokowe Jastarnia

Loty widokowe z Jastarni

Chcąc zobaczyć malowniczy krajobraz Półwyspu Helskiego z lotu ptaka można wybrać się w 15-minutowy lot samolotem. Do wyboru są dwie trasy: Jastarnia - Hel - Jastarnia lub Jastarnia - Władysławowo - Jastarnia. Lecąc w stronę wybranej miejscowości wznosimy się nad brzegiem morza, by w drodze powrotnej lecieć wzdłuż brzegu zatoki.

Lunapark we Władysławowie

Lunapark Sowiński we Władysławowie

Oferta miejscowego lunaparku jest naprawdę urozmaicona i zarówno każdy maluch jak i nieco starsi amatorzy szalonej jazdy powinni znaleźć tu coś dla siebie. Na terenie parku rozrywki znajduje się najwyższa kolejka górska w północnej Polsce. Wieczorami nie sposób go nie zauważyć z uwagi na świetlny pejzaż złożony z tysięcy kolorowych lampek.

Molo w Juracie

Molo w Juracie

Zostało wybudowane w latach siedemdziesiątych XX w. Posiada imponującą długość 320 metrów i stanowi zarazem przedłużenie deptaku Międzymorze. Znakomite miejsce na wieczorny spacer.

Oceanpark we Władysławowie

Ocean Park we Władysławowie

Ocean Park to jedna z nowszych atrakcji Władysławowa. Polecamy ją głównie najmłodszym wczasowiczom. Podczas spaceru uliczkami parku można zobaczyć mieszkańców mórz oraz oceanicznych głębin. Nie zabraknie wielorybów, rekinów czy olbrzymich kałamarnic. Makiety zostały wykonane w rzeczywistej skali.

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie

Kompleks obiektów sportowych oferuje mnóstwo sposobów aktywnego spędzania czasu. Do dyspozycji ma kilka kortów tenisowych, krytą pływalnię czy boiska piłkarskie. Nie brakuje również siłowni czy gabinetów odnowy biologicznej. Warto wybrać się tu także na spacer pięknymi alejkami osłoniętymi cieniem drzew.

Ścieżka rowerowa na Półwyspie Helskim

Ścieżki rowerowe na Półwyspie Helskim

Lokalne ścieżki rowerowe to prawdziwy raj dla cyklistów. Miłośnicy wycieczek rowerowych mają do wyboru kilka wyjątkowych i różniących się od siebie tras. Szczególnie warty uwagi jest malowniczy i unikalny w skali kraju szlak biegnący wzdłuż Półwyspu Helskiego. Niezapomniane wrażenia i piękne widoki gwarantowane. Wzdłuż trasy znajdują się liczne wypożyczalnie rowerów.

Tarzan Park we Władysławowie

Tarzan Park we Władysławowie

Park linowy, którego atrakcją są niezliczone liny, drabinki, mosty i platformy rozpięte pomiędzy drzewami na różnych wysokościach - nawet do kilkunastu metrów nad ziemią. Do pokonania jest kilka tras o różnym stopniu trudności - każdy może wybrać właściwą dla posiadanych umiejętności i kondycji.